Jdi na obsah Jdi na menu
 


Causa Daniel Landa

11. 6. 2007

Motto: Stálo ti to vůbec za to vrazit jehlu do ruky, zradit matku, zradit sebe, vykašlat se na kluky? (Dan „Daneček“ Landa)

 

Daniel Landa (dále jen „Daneček“) je herec, hudební skladatel a především zpívající převor řádu Křížovníků s červenou hvězdou. Tento řád založil koncem dvacátého století spolu se svou manželkou a šéfem drogové centrály Jiřím Komoušem.

 

Daneček ovšem nejprve proslul jako zpěvák kapely Orlík, kterou koncem 80. let, tedy ještě v době emigrace založil současný ministr zahraničí Karel Johannes Nepomuk Josef Norbert Friedrich Antonius Wratislaw Schwarzenberg, aby podpořil strádající český exil v Německu. Skupina dostala název podle Karlova stejnojmenného hradu, kde donedávna působil jako kastelán. V kapele také působil známý básník David „Davča“ Matásek. Orličtí kluci většinou zpívali o lásce ke své zemi, o husitech, o fotbalu a občas také varovali před nebezpečím drog a fašismu.  

 

Nejznámější (a také nejchytlavější) Danečkovou písní je národní song „Kupředu letí česká krev“, při níž žádná pravá ruka nezůstává jen tak při těle a automaticky letí nahoru. O této písni se dnes v politických kuloárech vážně uvažuje jako o nové státní hymně. Na rozdíl od trapného „Kde domov můj“ tato píseň skutečně vyjadřuje to, co v nás Češích je. Jeho další velmi známou písní je „Zahrádka“. Jak říká Bohóš, Zahrádka dostane každýho do kolen! Daneček je dále autorem znělky „Jsou jako dva přízraky“, která zazněla v seriálu Chalupáři. Tuto píseň v původní verzi nazpívaly „ony přízraky“ – tedy Bohouš Císař a Evžen Huml.

 

Daneček je již několik let ženatý, po krátké známosti si vzal Miriam Kvasku. Daneček dokonce překousl skutečnost, že jeho manželka je východní Němka. Ale buďme trochu šlechetní - pokud si tady jeho žena chlastá pívo na korbele, tak v pohodě, ale s křížem hákovým, ať jde … však víte kam!

 

Daneček působí občas jako herec, hrál například svobodníka Halíka ve filmu Černí baroni, kde se „jenom vožral, poblil a pochcal.“ Jeho vrcholnou rolí je ovšem sparťanský fanoušek ve filmu Proč?, kde se jeho postava proslavila snadno zapamatovatelným pokřikem: Co je!!! Co je!!! Co je, co je, co je!!!

 

Prezident republiky nedávno vyznamenal Danečka řádem Jana Žižky za zásluhy o českou muziku, neboť Daneček již uspořádal mnoho koncertů. Na těchto koncertech se mj. vychlastalo miliardy piv.

 

Daneček se v současné době (podobně jako řada jiných zpěváků) živí imitováním opět již nestárnoucího hudebníka Karla „Bratříčka“ Kryla. Ve volném času se rád projíždí kamionem a angažuje se také v oblasti bezpečnosti na silnicích, dokonce vydal dvě videokazety s výstižnými názvy – Bourá jen blb a Auto je zbraň. A protože Daneček není blb, tak se ještě nevyboural.

 

A nyní malé intimní vyznání: Blog Cynikové se totiž také hlásí ke skalním fanouškům Danečka Landy, a proto by tímto chtěli vyjádřit podporu jeho dosavadní i budoucí činnosti.

 

O našem nezměrném fandovství svědčí skutečnost, že Vočko má dokonce všechny (tedy slovy dvě) CD skupiny Orlík. Dědek má Orlík jen na audiokazetě, ale brzo si prý nechá přepálit obě CD od Vočka. Vinárník je sice milovníkem agrometalu, ale když hrají „Kupředu letí česká krev“, tak i Vinárníkova pravice letí nahoru. Božena, čert ví proč, Danečka ráda nemá. Mezi další fanoušky Orlíku a potažmo Danečka, kteří jsou zároveň fanoušky tohoto blogu patří například pan G, Golem, Bohóš nebo Štěprd. Většina z nás vlastně na Danečkových písních vyrostla, což občas Vinárník posměšně hodnotí slovy: „To jste vyrostli na pěknejch sračkách.“ Ať mu pánbu odpustí, to rouhání!

 

Příště nám náš přítel Golem prozradí, jak „jeden jeho kamoš“ dokáže udržet pravou ruku zdviženou půl hodiny.

 

Co říci závěrem? Dědek a Vočko v současné době připravují propagační CD s názvem „Daniel Landa for prezident,“ na kterém nazpívají vlastní verze orlíkovských písniček. Máme se jistě na co těšit! 

 

Napsal Dědek

Odborník na agrometal Vinárník ještě doplnil jeden odkaz - Přízraky.

 

Náhledy fotografií ze složky Agro metal forever

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

nid

(Aňa, 16. 3. 2008 16:42)

http://world2.monstersgame.cz/?ac=vid&vid=160009981 prosím, klikni, není to vir.

Blbost!

(Lékárník, 18. 6. 2007 9:54)

Jaký rasistický prasata? V tom článku není jediná narážka na nějakou rasu! Dokonce tam není ani nic proti Rákosníkům!

Vy

(Levicový intelektuál, 17. 6. 2007 18:04)

jedna rasistická prasata!

Díky

(Dan Landa, 17. 6. 2007 18:00)

Díky, hoši...

For Bubble gun

(Dědek, 14. 6. 2007 16:11)

Neboj se té polemiky! Tepej nešvary na tomto blogu! Budeme jenom rádi!

a...

(bubble gun, 13. 6. 2007 20:22)

... tim samozrejme nemyslim toho schwarzenberga nebo to vyznamenani nebo tak:)

no...

(bubble gun, 13. 6. 2007 20:20)

no kluci ono se to jmenovalo "boura jen blb?" - s otaznikem. a kdybyste si tu vhs pustili, zjistite, ze delat s automobilovyho nestesti projev imbecility urcite nemela. a o dalsich mistech v clanku by se taky dalo docela polemizovat...

panu G

(Darina, 13. 6. 2007 11:13)

neser, vole, neser!

docela jste mě docela pobavili

(pan G, 12. 6. 2007 22:39)

jen jsem chtěl říct, že je docela dobré, že jste docela Darinku pobavili, i když to byl docela humus, no a docela
kradli, žrali, chlastali
druhý nebo prvý
já jsem ultra-pravičák
menševik tě zmrví

Darince

(Dědek, 12. 6. 2007 10:39)

Děkujeme ti, Darinko! Zachovej nám přízeň! Tento "humus" jistě nebyl poslední.

hlína

(Darina, 11. 6. 2007 18:58)

docela humus, ale docela jste me pobavili kluci.