Jdi na obsah Jdi na menu
 


Causa Lešek Semelka

26. 3. 2007

Vážení milovníci agro metalu!

Vinárník ve svém příspěvku ze 17. března připomněl velice významnou a neprávem zapomenutou personu české pop music – Leška Semelku. A tak ještě než zjistíme, zda Doga a Láďa Křížek jsou opravdu softmetalový sliz, pojďme si udělat čas na Leška Semelku, tohoto českého hudebního entertainera a připomenout si jeho život a dílo.

Lešek Semelka (vl. jm. Lech Semilka)

Lešek Semelka je bývalý česko-polský zpěvák, klávesista, bavič a včelař, dnes bohatý rentiér.  

Lešek se narodil někdy v únoru nebo v dubnu kolem roku 1947 v polském městě Lešno. Jeho rodiče byli zrovna na zájezdě v Polsku, kde si chtěli koupit boty, když tu paní Leškovou chytly porodní bolesti a „vyklopila“ Leška rovnou na zem v polské tržnici. Lešek při porodu upadl hlavičkou na velkou krabici od bot, ale kupodivu ho to nijak nepoznamenalo.

Leškovo jméno budilo již od mládí u jeho vrstevníků posměch. Rodiče ho sice původně pojmenovali Lech, ale protože Lešek byl už od mládí takový roztomilý kulatý koblížek, tak mu nikdo neřekl jinak než Lešek. A to mu už zůstalo. V osmi letech se rodina přestěhovala do Semil (odtud přízvisko Semilka, později zkomoleno na Semelka), kde Lešek vychodil zvláštní školu pro děti narozené v Lešně.

Lešek již od mládí projevoval hudební nadání, a tak ho rodiče poslali do lidušky, kde se učil hrát na ozvučná dřívka a triangl. Absolvoval s vyznamenáním. Později se naučil hrát také na klávesy, a byl v tom lepší než Michal David.  

Lešek však již od mládí toužil po vlastní kapele. Koncem šedesátých let tedy založil hudební skupinu M-efekt, jejíž hraní však nemělo žádný efekt, a tak se záhy rozpadla.

Za normalizace byl Lešek umlčen, a tak se živil jako včelař. Postavil si úl blízko Lešna a během několika málo let opyloval se svými včeličkami skoro celé Polsko. Dostal za to od polské vlády Řád zlotého Pšonka.  

Začátkem osmdesátých let Lešek zakládá společnost S. L. S. - Společnost Leška Semilky. Dodnes se nepodařilo zjistit, zda toto těleso skutečně produkovalo nějaké zvuky, či se jednalo o nepovolenou akciovou společnost.

V devadesátých letech Lešek změnil image a vystupoval jako bavič v televizním srrrandistickém pořadu „S politiky netančím“ po boku nyní už nestárnoucího Slávka Šimka (1940-2004) a Zuzky „Bubáka“ Bubílkové (1922). Jeho nejznámější písní z této éry byl snadno zapamatovatelný song „Politický čachry, vo koryta se perou“. Někteří hudební kritici (např. Aleš Juchelka, Davča Věžník či Pepa Trojanů) tehdy vedli polemiky, zda to vůbec byla píseň, protože Lešek přitom jen vyl jak šakal, mlátil do kláves a předstíral, že chraptí. Snad napodoboval Dalibora Jandu či jinou zombii.  

Lešek Semelka dnes žije jako bohatý rentiér v té nejnevkusnější vile v Jebanech. Zbohatl poté, co prodal zbytek akcií Společnosti Leška Semelky. Občas ovšem vystupuje v podřadných muzikálech jako mušketýr, avšak jenom proto, aby dokázal, jak jsou tyto muzikály podřadné. Lešek je také velmi vášnivým nudistou a v současné době drží již po několikáté neúspěšně dietu. Jeho nevlastní dcera Helenka Zeťová je také zpěvačkou a má mimo jiné moc hezký blog o morčatech.

Jako legendární postava české hudební scény je Lešek často napodobován a parodován v televizních pořadech. V současné době jej nejvíce paroduje právě Láďa Křížek a jeho bratr Damien a ta vyžilá prostituka Dora Pesh.    

V příštím hudebním okénku se možná již dozvíme, zda jsou Doga a Láďa Křížek softmetalový sliz. Vzhledem k tomu, že Vinárník se dnešním dnem zbláznil do morčátek, doufejme, že to nepoznamená jeho hudební vkus.  

Napsal Dědek

 

Náhledy fotografií ze složky Agro metal forever

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Dědkovi

(HMManiac, 15. 4. 2013 18:07)

vole psát tyhle bláboly o Lešku Semelkovi i Doro Pesch je ubohost do nebe volající.Jdi do píči

Vyborne

(tomsik, 1. 11. 2010 13:26)

Naopak, srandy neni nikdy dost

Něco Ti chybí, že?

(Radek, 26. 9. 2010 17:54)

Dědku,já chápu, že né každému se Lešek líbí, ale to co tady píšeš je od Tebe velmi ubohé.Ty vůbec nemáš ponětí,kdo je Semelka a co znamená na naší rockové scéně!Ty až se ztratíš,neštěkne po Tobě ani pes!

Milanovi Bátorovi

(Dědek, 2. 10. 2008 18:36)

Milý Milane!
Máš samozřejmě téměř ve všem pravdu.
1. Článek je neseriózní, neobjektivní a ironický, tedy zcela v duchu nejlepších tradic té nejkrutější satiry.
2. Za svými názory si stojím, ovšem počítám s tím, že při konfrontaci s opravdovým odborníkem to asi neu-stojím.
3. Možná jsem Honza Dědek z Reflexu, možná nejsem, možná jsem Honza Dědek z Duplexu. Pozorně si pročti jiné články na tomto webu podepsané mým jménem a pak se znovu rozmysli, zda si stojíš za svým názorem ohledně mé identity.
4. Děkuji za radu a hlavně za odpuštění, snad jsem si to ani nezasloužil.
Zachovej nám přízeň a navštěvuj naše stránky. Dědek

Lešek

(Milan, 24. 9. 2008 10:49)

Podívám - li se na tvůj článek podrobněji, nemohu si nemyslet, že se jedná o Honzu Dědka z Reflexu. Ale což, i kdyby ne, ten plátek už jsem stejně přestal odebírat a dobře tomu. Tvůj článek je neseriózní a neobjektivní. Je ironický, a divím se, že to máš zapotřebí. Opravdu si stojíš za svými názory? Např. mě docela pobavil ten, jak Lešek hrál v kapele M. Efekt. To je krásné! Hudební publicista píše o jednom z nejlepších českých rockových alb takové věci. Nu dobrá. Odpouštím. :) Ale pro jistotu se příště pouštěj do něčeho, nebo někoho, kde máš pevnější půdu pod nohama. Možná to tvému egu pomůže více. Milan Bátor

Lukáškovi

(Dědek, 9. 9. 2008 12:25)

Lukáši, ty seš ale pablb!

Primitive

(Lukáš, 2. 9. 2008 23:18)

Je vidět že jseš idiot co v žiotě asi moc rozumu nepobral, dělat si srandu z lidí co narozdíl od tebe něco dokázali je ubohost která se snaží schovat za pokusem o podobný nesmysly jako je tvůj článek o Leškovi Semelkovi

Honzovi

(Vinárník, 20. 5. 2008 14:45)

víš my jsme parta zastydlejch puberťáků a líbí se nám, kdýž někoho můžem aspoň znechutit, když už ne naštvat. Zachovej nám přízeň zlatý pšonku!!!

děkuji

(Honza, 19. 5. 2008 15:14)

škoda času, že jsem tento článek četl až do konce, myslel jsem, ze se dočtu seriózní informace o Leškovi Semelkovi, které jsem sháněl a né snůšku blábolů a pokroucených informací. Jestli je to černý humor, nevím, nezasmál jsem se, každopádně mi přečtení tohoto pahýlu bylo k ničemu.

Ad Pavel

(Dědek, 10. 1. 2008 16:06)

... tak to nečti, ty primitive! Ale stejně jsi to nakonec dočetl, co? :-)

Ad bobik

(Dědek, 10. 1. 2008 16:05)

No, vážně ... takhle trapnýho člověka, kterej nerozumí vkusnému černému humoru, jsem už dlouho nezažil! Copak tvrdím, že Lešek není legenda a že nic nedokázal? Naopak. Jen z legendy je možné si dělat legraci. Tak co to meleš? :-)

Primitivní ...

(Pavel, 29. 12. 2007 18:38)

...natolik, že to nestojí za to číst do konce

Lešek Semelka

(bobík, 28. 12. 2007 20:12)

No vážně takhle trapně se navážet do Leška Semelky,je to nevkusné.Lešek je legenda,něco dokázal!

Pro nemoderní Hovado

(Dědek, 31. 5. 2007 10:15)

Tak už jsem se vykřesal a můžu ti říct, ty hovado odporný, že seš ještě větší dement, než jsme doufali!!! Seš idiot, ktrej nerozumí nadsázce a humoru a samo patříš do éry komunismu s těma svýma rádobyinteligentními názory!!!

jasan!!!!!

(pro tebe nemoderní hovado, 16. 4. 2007 12:39)

Taky jsem přesvědčen, že se z toho vykřeše! Určitě je nezdolnej a tohle ho jenom posílí! Tak to ma byt!

Boženo!!!

(Lékárník, 13. 4. 2007 20:01)

Boženo, nebuď tak hysterická! Ale je fakt, že Dědek utrpěl mozkovu mrtvici, ale von už přežil tolik chorob, že se snad vykřeše i z téhle lapálie!

Vrahu!!!

(Blbá Božena, 13. 4. 2007 19:58)

Seš vrah! Dědek se po přečetení tvého nenávistného komentáře zhroutil a museli ho odvézt do nemocnice. Máš ho na svědomí! Ty vrahu, vrahu, vrahu!!!

hurá, jako kdysi!

(pro tebe nemoderní hovado, 13. 4. 2007 11:38)

Dědku, seš debil. To je lehký, co otírat se o lidi, co něco uměj - je to těžký co? ...a přitom ty máš tak kvaaalitní tvorbu, že by všichni čuuuuuměli!!! Připomíná mi to, jak komunistický kritici psali o tehdejších rockových kapelách....
tak kritizuj, kritizuj, ubožáku. Jinak víš, jaký je rozdíl mezi cynismem a kritikou a urážkou a ubohostí? au au au.

Soft metal

(Vinárník, 27. 3. 2007 8:41)

Ne ty vole, seriál pokračuje, v tomoto týdnu vás čeká další díl, kde se budu věnovat Doze. Are you ready to die for metal?????