Jdi na obsah Jdi na menu
 


Krátce z domova V

26. 5. 2008

Zpráva č.1: Bláznivá Markéta nedávno viděla film „Libertin“ a okamžitě se zamilovala nejen do Honzy Hlubokého, ale především do doby, v níž se film odehrává. Rozhodla se změnit svou přezdívku na Bláznivá Markýza a  také začala nosit ty nejtěžší alonžové paruky. Nevadí jí ani to, že se pod ní potí jak to prase. Dokonce spí v sedě, aby si neponičila účes a myje se jednou za týden. Inu, barokní člověk. V současné době se Boženě každý vyhýbá. Zlí jazykové (např. Vočkův jazyk) o ní tvrdí, že má blechy.

 

Zpráva č.2: Vinárník odletěl do Barmy, aby se v tamních klášterech kál ze své udavačské minulosti. Bohužel ho na cestě zastihl cyklon Bé, který zasáhl celý Myanmar a řádil tam jak černá ruka. Naštěstí Vinárník vyvázl živý a zdravý a už zase poslouchá Pruskou modř, čiperka.

 

Zpráva č.3: Vočko má novou práci, ale zase s ní je nespokojen, fluktuant jeden. Jeho kolegyně totiž zapáchá potem a Vočko neví, jak jí to má říct. Lékárník mu poradil jednoduchou větu, která by jí měla naznačit, že mu nevoní: „Představ si, že dnes jsem jel tramvají a to bys nevěřila, jak ty lidi smrdíšššš!“ Dobrý, ne?

 

Zpráva č.4: A největší překvapení nám uštědřil Dědek. Vstoupil do sekty Vesmírní lidé! Přijal jméno NeoAštar a všechny přesvědčuje, že nás miluje. Vinárník však jeho lásku neopětoval, a dokonce ho nazval teplákem, a tak ho Dědek obvinil, že je ještírek. V současné době se Dědek připravuje na evakuaci do plejády Ptaah. Šťastnou cestu!

 

Vaše redakce

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pro Vočkovu kolegyňku

(Marťas, 1. 6. 2008 16:10)

nic si z toho nedělé, já zas mám vod potu kola v podpaží