Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kýč měsíce července - EMO lidé

16. 7. 2007

K napsání tohoto článku mě inspiroval komentář ke článku Blogy, na nichž se nic neděje 2. Jakýsi Radovan nám poslal odkaz na svou úžasnou stránku o EMO lidech a námět na další kýč měsíce byl na světě. Takže pojďme se na ty EMO držky podívat!

 

Stručně řečeno: EMO lidé jsou podivná sebranka pozérských individuí, kteří se o sobě myslí, že jsou něco extra. Ze sociologického hlediska se jedná o okrajovou sociální kulturu, která vznikla někdy už v osmdesátých letech minulého století, kdy někteří mladí lidé nevěděli, jak by na sebe ještě upozornili, a tak se z nich stali EMOVÉ.

Nyní trochu teorie. EMO lidé se dělí na Emo boys (emo chlapce) a Emo girls (emo dívky), ale velký rozdíl mezi nimi není. Jedná se vesměs o bezpohlavní zrůdičky, kteří zakrývají svou sexualitu. Mnoho z nich dodnes netuší jakého pohlaví vlastně jsou, a zda se jim líbí muži nebo ženy. Jsou často velmi oškliví. Všichni nosí upnuté kalhoty, a to i v létě, obvyklý je také piercing rtů, obočí a jazyka, což je samozřejmě nehygienické. Zejména chlapci se výrazně líčí, barví si vlasy na černo a češou je na stranu s tím, že jim ofina padá do očí. Je s podivem, že si ještě nenechávají narůst malý knírek pod nosem.

Z toho plyne otázka: Byl tedy první EMO boy Adolf Hitler? Po důkladném zkoumání jsem došel k závěru, že je zde několik podezřelých podobností mezi EMO lidmi a nacisty. Srovnejte -

  1. EMO lidé se považují za vyvolené, stejně jako nacisté. Srovnejte výmysl nadřazené tzv. árijské rasy, jež uplatňovala ve své politice nacistická Třetí Říše a EMO styl. 

  2. Filosofická podstata nacismu obsahuje prvky výrazného iracionalismu, okultismu a esoterismu. Podobné úchylárny vyznávají někteří EMO magoři.

  3. Většina nacistických pohlavárů spáchala po pádu Třetí Říše sebevraždu. Upozorňuji, že šlo ve většině případů o dokonané sebevraždy. Škoda, že EMO lidé si v tomhle nevzali příklad a „selbstmordy“ jen předstírají. 

Pokud by vás napadly další podobnosti mezi nacisty a EMO lidmi, uveďte je v komentářích.

 

Zkratka EMO se prý odvozuje od slova „emotivní“ nebo „emoce.“ To je ovšem nesmysl, EMO lidé nemají žádné emoce a všechny pocity předstírají, což jim většinou moc nejde. Proto také značná část z nich působí dost směšně, když se smějí nebo když pláčou. A hlavně EMO lidé nerozumí humoru, protože to jsou studení, hysteričtí a hloupí tvorové. Pro mě zkratka EMO spíš znamená něco jako Esenciální Magorský Obludy. Výraz Emo dokonce bývá používán k označení depresivních pocitů, protože údajně u EMO jedinců se poměrně často vyskytují sebedestrukční sklony, nejčastěji řezání žil.

 

Co je dále pro EMO lidi typické? EMO lidi předstírají, že trpí depresemi a velmi často páchají rádoby sebevraždy, aby byli zajímaví pro své okolí. Ve skutečnosti ani nevědí, co to deprese vůbec jsou. Sebevražda je u nich většinou to, že se trochu říznou nožem do ruky a jizvy pak všem předvádějí jako důkaz, že už několikrát chtěli spáchat sebevraždu, ale nakonec to neudělali, protože nechtěli zarmoutit své blízké. Jejich blízcí ovšem někdy litují toho, že se tak opravdu nestalo. Častým doplňkem EMO lidí jsou brýle s tlustými tmavými obroučkami, které občas nosí i jedinci, kteří brýle nepotřebují. Už jen toto je důkazem, že by občas mohli s sebou nosit mozek, i když chápu, že ho nepotřebují.

 

EMO lidé jsou (až na výjimky, ale zatím se taková nenašla) trapní pozéři a pozérky. Je tedy pochopitelné, že mají širokou síť nepřátel. Nedávno byla založena SPEB (Společnost pro Potírání Emo Bludů), která dokonce vyzývá veškeré obyvatelstvo ke konečnému řešení EMO-otázky.

 

Mezi námi však žijí bohužel i fanatičtí příznivci EMO lidí. Milují je nejčastěji holky (a někteří chlapci) mezi třináctým a patnáctým rokem, protože to je právě to nešťastné období, kdy je člověk nejvíc frí, kůl a hepi. Občas ovšem vyznávají EMO styl i jedinci kolem dvacátého roku a výše.

 

Obdivovatelé tohoto stylu jsou buď sami EMOVÉ anebo osoby mimo tuto komunitu, kteří jsou většinou taky pozéři a chtějí machrovat před ostatními a působit zajímavě. Bohužel si neuvědomují, že jsou stejně směšní jako EMO lidé.

 

Výraz „EMO“ je v posledních letech také používán na internetu jako urážka. Častují se tím jedinci, kteří se jeví jako psychicky labilní nebo s oblibou rozebírají své osobní životy na veřejných diskusních fórech, což nikoho nezajímá.

 

Suma sumárum, styl EMO je klasický kýč jak bič. Proto vyzýváme nikoliv k jejich fyzické likvidaci, ale k jejich naprostému zesměšnění a ztrapnění. Jejich kultura se přece nemůže líbit žádnému reálně uvažujícímu člověku s dobrým vkusem. V rámci diskuse k tomuto článku prosím napadejte a urážejte EMO lidi, ale tak aby to vyznělo vtipně, jinak bychom se dostali na stejnou úroveň jako Esenciální Magorský Obludy. Děkujeme.

 

A na úplný závěr se mrkněte na fotogalerii a několik obrázků bizarních EMO zrůd. 

Napsal ANTIEMO Dědek

 

Náhledy fotografií ze složky EMO zrůdy

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Wendy

(Dědek, 28. 10. 2007 21:27)

Díky, že ses nás zastala! Emo Andy mluví úplně z cesty, asi je chudokrevný, jak si přád optimisticky řeže žíly.

optimista

(Wendy, 26. 10. 2007 23:39)

HH, dovolte abych se upřímně zasmála. Když jsem najela na lide.cz okouknout TO kokino nestačila jsem se divit. No promiňte, ale když si vy EMO hrajete na lidi ve věčnách "depkách" tak by mě zajímalo jak jdou dohromady deprese a optimismus.A ještě k tomu sangvinik. Sám o sobě tvrdíš že jsi optimista, sangvinik ne?? No snad ti jednou dojde co máš za nepořádek ve své hlavince... loučím se :)

blbosti

(Andy, 26. 10. 2007 12:10)

největší blbost je nechat psat AntiEmo článek o Emu zamyslete se nad tím, a jestli si přiadate jako něco vic když tady emo shodite tak pro mě jste nuly protože o tom nevíte vůbec nic, těšilo mě nashledanou

kdo hledá najde

(Hareman, 21. 9. 2007 13:20)

no skuste si to "Kokino.78" hodit do vyhledávání na lide.cz a bude vám to jasný, jinak pisatel je podle fotek spíše on i když ono se to u těch EMOntérů moc nepozná tak bych zustal u označení ONO nebo TO...ale nejčastěji používám oslovení HUŠ POTVORO

Vysvětlení

(Dědek, 21. 8. 2007 9:14)

Musím uvést na pravou míru některé nepravdy, které jsi uvedla ve svém hanopisu.
1) Kreténi zatím nejsme, ale Vočko měl tuhlevá zduřelou bradu, takže to vypadalo jakoby měl malé volátko ...
2) Mýlíš se v tom, že nemáme vlastní styl. Jen se podívej na naše fotečky ve fotogalerii, potažmo si přečti všechny články na našem blogísku a uznáš, že vlastní styl MÁME!
3) Ano, máš pravdu, rádi komentujeme životní styl druhých. Stejně jako ty.
4) Ano, občas jsme znuděni vlastním životem, a proto píšeme, a taky proto máme tento blogísek.
5) Děkujeme za mail, ale myslím, že bude lepší, Emo-Katynko, když si radši budeme psát takhle veřejně v rámci diskuse k tomuto článku. Apropo, kolik ti je let?
S úctou Dědek

Urázka

(Emo-Katyna, 17. 8. 2007 22:49)

Ste kreténi takhle urážet....
MYSLÍTE Esenciální Magorský obludy??to jsou tací lídé jako vy ...hovada co nemaj vlastní styl a komentujou životní styl drhých(EMO)!!!!Koukám že jste znudeni vlastním životem tak tady tohle píšete ...Poroučím se!!
my e-mail kdyby jste meli připomínku!!
Kokino.78@seznam.cz

Tak nevím ...

(Bláznivá Markétka, 3. 8. 2007 23:13)

Kdo z těch dvou je teda EMO? Davča nebo Jáma Ráma? Nebo voba? Já tomu nerozumím, a to mám maturitu na rodinný škole ...

No jo, Davča ...

(Dědek, 3. 8. 2007 22:45)

Ach jo, kdy ten Davča Věžníků konečně pochopí, že správný novinář (jako je např. Dědek nebo Vinárník) píše s lehkým nadhledem a neplodí takový pseudočlánky jako třeba "Basement Jaxx? Pogo!" ... he he he ...

Emo a MCR

(Davča Věžníků, 30. 7. 2007 22:25)

Článek o EMO a ani zmínka o My Chemical Romance nebo Fall Out Boy? Ach jo, to je zase blábol... Tenhle server už není, co bývával, od doby, co na něj píšou tací jako Dědek...

Dobrej blábol

(Zdeněk Šandera, 16. 7. 2007 15:30)

Emo: Emocionální punk rock. Emo je široký pojem, který se vztahuje na mnoho odlišných druhů hudby. Punk ovlivněný emem není často nic jiného, než melodický, upřímný, emocionální punkrock. Ten často nemá žádné spojení s původním emem, který je charakterizován dlouhými táhlými songy s vokálním kontrastem mezi konvenčním zpěvem, lehkým šeptem, štěkavým řevem a pláčem nebo vzlykáním. Očistné osvobození emocí, které je extrémně mocné a dráždivé. Fujtajxl!!!!!