Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kýč měsíce – Máchovská láska

30. 5. 2007

Úvodní slovo Bláznivé Markéty

Jak jistě víte už z dřívějška, Dědek je nechutný cynik a já osobně se za tenhle článek jako šéfredaktorka stydím a omlouvám se všem zamilovaným a zaláskovaným čtenářům, které jeho slova popudí a naštvou. Můžu vám poradit jediné: Nevšímejte si ho a milujte se a množte se. Mám vás všechny moc ráda. A taky moc dobře vím, co to znamená někoho milovat. Pac a pusu.

Vaše Blbá Božena, šéfredaktorka  

Motto: Byl pozdní večer, první máj, večerní máj, byl zla čas. (K.H. Frank) 

 

Dnes promluvíme na téma věčné (pro mě velmi vděčné J), tedy láska, že. Známý komik Vašek Štekl o lásce říká zhruba toto: „Láska tak nějak začíná, že se člověk cétí strašně sám. A končí, že by člověk byl zas vůbec nérači sám.“

 

Měsíc květen je (nevíme proč) prostě spjatý s láskou, milováním a podobnými kýčovitými blbostmi. Navíc někteří rádobyromantici si automaticky pletou květen s májem, a tak hned je napadne další asociace, tj. populární báseň Máj a její autor Karel Hynek Mácha. S těmito názory ovšem naše redakce zásadně nesouhlasí, a proto se pokusíme tyto nesmysly vyvrátit  několika pravdivými argumenty.

 

1. Co má básnický pisálek K. H. Mácha společnýho s láskou? Vždyť to byl právník!!! Teda advokátní koncipient, ale to je vcelku jedno. Pokud za tím nebyly prachy, tak pochybuji o tom, že by někoho miloval jen tak, zadarmo. Vždyť i tu svoji nejslavnější báseň napsal hlavně pro penízky. Přece jenom advokátní koncipienti už tenkrát neměli moc vysoký platy.

 

2. K. H. Mácha taky nebyl žádnej romantik, ale obyčejný macho, který se vyžíval v ponižování své milenky. No, kdybychom znali jeho holku, tedy Lori Šomkovou, možná bychom se mu ani nedivili. Asi si to zasloužila, děvka. Co byste taky chtěli od ženský, která pracuje jako herečka u nějakých ochotníků?

 

3. Navíc kdyby byl K. H. Mácha opravdu takový romantik, jak se nám snaží namluvit většina středoškolských učitelek českého jazyka, tak by určitě stylově spáchal sebevraždu někdy v rozjásaném květnu, a neumřel by takovou potupnou smrtí až v ponurém listopadu. Místo toho, aby si podřezal žíly někde na starém hradě, pomáhal hasit požár Litoměřic a nachladil se při tom. Myslel si asi, že za to budou nějaký prašule, ale vono nic a ještě chudák dostal zápal plic a umřel.    

 

4. Samotná báseň „Máj“ není v žádném případě nějaká romantická poéma, ale sexuálně zabarvená historka o incestu, pomstě a otcovraždě. Jde ve zkratce o milostný trojúhelník mezi Hynkem, Vilémem a Jarmilou. Takže shrnuto: krev a sex – to je podle vás romantika?  

 

5. Nejabsurdnější na celé věci je skutečnost, že tzv. romantici si sami protiřečí nejznámějším májovým příslovím „Svatba v máji, brzo máry.“ Zkuste pochopit jejich logiku – květen – ano, láska, ňu ňu ňu, miláčku, miluju tě, bla, bla, bla, budeme se mít moc a moc rádi … ale svatba ne, ne, ne, to přináší smůlu. To je ale paradox, ne? Květen je přitom tak krásný měsíc, pokud ovšem zrovna nejsou tropická vedra, ve kterém by se mělo ženit a vdávat o sto šest.    

 

Ale koneckonců „mít rád“ – to je móc krásná věc, jak říká Honza Kraus. Zkuste teda spářit dohromady hrneček s talířkem a uvidíte sami! Takže možná přece jenom stojí za to tady na tom malým smutným světě zůstat! He he he!!!

 

Co říci závěrem? Nechme opět promluvit Vaška Šteklovýho: To se takhle potkají dva a ten jeden pá: Co tvoje pani? A von: Moje pani, to je … to je anděl. A ten pá: To se máš, ty vole, to se máš, moje stará ještě žije! J

 

A vůbec: Kdy si, vy lidi, konečně uvědomíte, že ty takzvaný city vám jenom brání, abyste si nahrabali pořádný prachy!!!

 

Cynicky naškrábal Dědek

 

 

Náhledy fotografií ze složky Morčátka a kočičátka

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ad ???

(Dědek, 10. 6. 2007 22:37)

... protože to jsou zmrdi!!!

???

(Vinárník, 6. 6. 2007 0:49)

Mě by zajímalo, co se Kellysovi a Asi nemodernímu hovadovi na našem blogu nelíbí, vždyť jsme stvořeni pro Vaši zábavu.

Hurá!!!

(Dědek, 5. 6. 2007 23:57)

Jééééé, hurrrááááá, další negativní příspěvek!!!!

....

(Kellys, 5. 6. 2007 22:35)

tak jim sem radši nič nepiš, já mám takovej pocit, že tahle parta pubošů má z negativních reakcí radost...jo a tenhle blog je po vizuální stránce absolutní humus!!! obsah radši vůbec nehodnotím.

Bože

(Asi nemoderní hovado, 5. 6. 2007 21:43)

Jsem zděšena, co je všechno na netu možné ... tohle jsou prostě pubertální a trapní dementi ...

Láska jak růže

(Beruskkkaaaa, 31. 5. 2007 11:26)

Láska je rudá jak růže květ,
láska způsobuje že se mi točí celý svět,
láska je sličná dáma v krásných šatech,
láska způsobuje v srdci lidí zmatek.

Láska je rytíř na bílém koni,
láska je milionem zvonků které krásně zvoní,
láska je malíř s paletou,
láska jsou rádci, co se nikdy nespletou.

Láska ta kráska s bílou vlečkou,
láska je věta, která končí zlatou tečkou,
láska je strom života,
díky lásce už nežiji v temnotách!

Skandál!!!

(Milada Nechlapová, 30. 5. 2007 21:31)

Souhlasím s tebou, Ludmilko! Je vskutku skandální, kam až zašel ten odporný mužský šovinismus! Muži neustále někam strkají své penisy, vystřelují sperma do vesmíru a teď si ještě dělají legraci z měsíce lásky! Třikrát fuj!!!

No tohle!

(Ludmila Babyrádová, 30. 5. 2007 20:00)

Jako předsedkyně brněnských lesbiček musím říci: vy nechutná cynická, šovinistická prasata!