Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kýč měsíce října a listopadu - Sebevražední atentátníci

3. 12. 2007
Kýč měsíce – Sebevražední atentátníci
 
Téměř každý den v novinách, v rozhlase, v televizi, prostě v médiích čteme/slyšíme/vidíme, že nějaký magor opásaný trhavinou provedl tzv. sebevražedný atentát. Tahle informace nám proletí hlavou, že si kolikrát už ani nepřemýšlíme, co tím ten parchant vlastně sledoval. Pochopitelně v první řadě chtěl někoho zabít, což je jistě pravda. Ovšem ve druhé řadě … počkat … popořadě … jo, v neposlední řadě se chtěl dostat do ráje a v poslední řadě je třeba si uvědomit, že ona pověstná štěstěna bývá někdy pěkně vrtkavá, a takže ani sebevražední atentátníci nemají na růžích ustláno.

Zkusme se na chvíli přenést do říše snů a pojďme činnost sebevražedných atentátníků zhodnotit jako jakoukoliv jinou práci. Atentátníci totiž považují svoji činnost za naprosto normální práci, snad jen trochu více adrenalinovou. Jedná se vesměs o jakousi jednorázovou brigádu, která zatím není upravena v zákoníku práce žádné země. A přitom je toto zaměstnání nejenom rizikové, ale ve většině případů končí smrtí zaměstnance, či chcete-li smrtelným pracovním úrazem. Pracovník má totiž za úkol zabít co nejvíce lidí. Důležitý tedy není postup, ale výsledek. Za tuto práci nepobírá mzdu ani plat, ale pouze slib (ach, jak vágní termín), že po smrti se dostane do nebeského ráje, což je samozřejmě jenom krásné, ale nesplnitelné lákadlo. Zaměstnavatelem je většinou nějaká teroristická organizace, což je skupina lidí, kteří mají podobné zájmy, například nenávidí USA nebo rádi hrají scrabble.

Činnost sebevražedných atentátníků se ovšem nesetkává s příliš pozitivním ohlasem u ostatních občanů. Atentátníci tedy žijí v podobném opovržení jako například popeláři nebo revizoři MHD. Navíc i v práci se jim třeba taky nedaří, někdy jsou úspěšní (zabijí mnoho lidí), někdy s méně úspěšní (zraní mnoho lidí). Extrémem je, když se nedaří vůbec, totiž když zabije jen sebe, což sám chtěl a vlastně si to i zasloužil. V takovém případě má ovšem jediné štěstí, že je mrtvý. Za toto diletantství by mu totiž měli terorističtí vůdci utrhnout hlavu, protože to prakticky znamená, že nesplnil pracovní úkol, který mu vedoucí zaměstnanec zadal.

Co je dále pro atentátníky typické? Zaměstnavatel jim často zapůjčuje pracovní nástroje a také je vysílá na pracovní cesty, ze kterých se málokdo a málokdy vrátí. Zatím se mi nepodařilo zjistit, zda mají sebevražední atentátníci také zkušební dobu a nárok na pět týdnů dovolené.

A nyní vám sdělím, proč považuji sebevražedné atentátníky a jejich činnost za kýč. Především je třeba říct, že páchat dnes sebevražedné atentáty je out (čti aut) a ti, co to dělají, jsou trapní a jejich počínání balancuje na samé hranici kýče, někdy až za hranicí. Za prvé, atentáty byly v módě tak možná ještě před třiceti lety, ale dnes už to neletí, podobně jako kníry ve tvaru řidítek a kotlety. Za druhé, v dnešní době přece hraje prim kult těla a krásy, což je mezi námi sice taky docela velký kýč, ale o tom až někdy jindy. Teroristé, potažmo sebevražední atentátníci jsou pravým opakem tohoto kultu. Většinou jsou totiž oškliví na těle i na duši a ještě jsou hloupí a úplně blbí.

Samozřejmě s kultem těla a krásy úzce souvisí kult života, což atentátníci taky popírají. Mylně se domnívají, že někoho zabít je frí, kůl a hepi. V tom smyslu asi mají podobně naivní představy jako EMO lidé. Naštěstí Emáči řežou do rukou jenom sami sebe a nikoliv lidi kolem. Sečteno, podtrženo: Někoho zabíjet je totálně mimo. Jo, ještě tak jedna vražda ze žárlivosti, dejme tomu, ale hromadné atentáty, při nichž zahynou desítky lidí, to už je hnus!

Co tedy s nimi? Mám nápad: Co kdyby radši sebevražední atentátníci dělali něco pořádnýho a pozitivního, třeba rozdávali polévku bezdomovcům nebo hráli dětem maňáskové divadlo? Většina z nich stejně vypadá jako směšná strašidla, tak by aspoň mohli být k něčemu užiteční. Jen na ně pohleďte! Ty nevkusné a špinavé oděvy! V takovém ošacení vystupují v televizi. Měli by se stydět. Když už chci proti někomu nebo něčemu bojovat, nebo někomu uříznout hlavu, tak se na to aspoň pořádně obléknu, vezmu si oblek, kravatu, popřípadě motýlka, ať je to boj nebo poprava s noblesou. Movitější teroristé by mohli zkusit třeba smoking a hned by z nich byli fešáci. Vždyť sebevražedný atentát páchám jednou za život, tak ať nějak vypadám. Nebo kdyby se aspoň ostříhali, oholili a sundali si z hlavy ty odporné turbany. Vždyť vypadají jako Turci! No, řekněte po pravdě, milí čtenáři, máte rádi Turky? Máte rádi ty psy pohanský? Já vím, že platí „host jako host, třebas Turek“ a “zaplať a žvaň si, co chceš“, ale všeho s mírou …

Sebevražední atentátníci jsou prostě hovada a neměli by je vůbec pouštět do televize! Jenže sledovanost je sledovanost. Jedna televizní stanice dokonce pravidelně ukazuje atentátníky vraždící bezmocné jedince v přímém přenosu a to dokonce v hlavním vysílacím čase a před desátou hodinou. Fuj!

Největší hovado podle mého názoru ale není kupodivu sám sebevražedný atentátník, ale jedna roztomilá babička z Palestiny, která je považována za obhájkyni sebevražedných atentátníků. Tahle stará čarodějnice je prý dokonce hrdá na to, že její synové zemřeli tímto ohavným způsobem. No, co na to říct? Tak kdo je tady potom cynik?

Rada na závěr: Pokud se chcete zabít, prosím, jak je libo, ale nechoďte s tím mezi lidi. Nikdo na vás není zvědavej! A to platí nejen pro teroristy, ale také pro lidi, co se chtějí otrávit plynem, pustí plynovej sporák, a pak někdo zazvoní na zvonek a kvůli nim vybouchne celej barák! Tak pozor!!!

Čtenáři, kterým sebevražední teroristé také připadají trapní, nechť souhlasně přitakávají autorovi tohoto článku v komentářích.
 
Napsal Dědek

P.S.: Příště zveřejníme karikatury několika pánů v turbanech, třeba Jámy Rámy! Vočko totiž namaloval sérii moc hezkých obrázků (má talent, chlapec!) a chtěl je původně uveřejnit v denním tisku, ale pár zapšklých redaktorů se postavilo proti. Vočko z toho byl moc smutnej, a tak se z neúspěchu vožral jak Dán. A Vinárník s Dědkem vám možná ukážou svého oblíbeného medvídka z dětství! Hádejte, jak se jmenuje?
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

píča

(krawa, 12. 12. 2007 16:20)

míša =D

Vy syčáci!

(Hanonym, 4. 12. 2007 13:09)

Za tenhle článek všem členům redakce uřízneme palice!!!