Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kýč měsíce února a března - Tuning

30. 3. 2008

Výraz „tuning“ (přizpůsobování, ladění) je údajně slangový výraz pocházejí z angličtiny, které se používá pro vzhledové nebo výkonnostní vylepšení nějakého stroje, a nejčastěji se používá ve spojení s automobily nebo počítači.

 

Dnes se však lidé vylepšují nejen svoje rychlý káry a písíčka, ale taky sami sebe, tedy například svoje postavení v zaměstnání, a dále také svoje sádelnatá těla a unavený ksichty s povislými víčky a dvojitou bradou. Inu, není divu, že někdo takhle blbě vypadá. Mají to od toho, jak pořád sedí a čumí, a to buď do monitoru nebo někam do dáli, pokud mají opravdu rychlou káru.

 

Je zajímavé, jak mnoho lidí podléhá tomuto kýči a věří, že jsou opravdu schopní nějakým způsobem se vylepšit. Ovšem většina z nich pro to nic nedělá. Jedná se o celkem tři skupiny „tuningářů“, nebo chcete-li vylepšovatelů, bohužel k realitě jim brání několik důvodů -

1) Nemají dost peněz na plastickou operaci, takže si nemohou vylepšit obličej nebo jinou část těla. 

2) Jsou příliš líní, aby vylepšili svoje tělo například v posilovně nebo jiným sportem.

3) Jsou příliš pohodlní, aby opustili svoje dosavadní nenáviděné a špatně placené zaměstnání a našli si něco lepšího.

 

Typické pro všechny shora uvedené skupiny je skutečnost, že o tuningu neustále mluví, ale jaksi jejich myšlenky se stále pohybují pouze v čistě teoretické rovině. Tuning-lidičky se bohužel domnívají, že „ono“ to jaksi přijde samo, že jim budou lítat pečení holubi nebo kuřata do huby, ale zadarmo ani ten holub, vlastně kuře nehrabe.

 

Vočko, odborník na internetové seznamování, tvrdí, že téměř 90 % lidí má v seznamkách v rubrice „zájmy a záliby“ uvedeno právě slovíčko „tuning“. Hrozné číslo!!! Představa, že 90 % lidí na sobě pořád něco vylepšuje, je dost děsivá! Ve skutečnosti z těch 90 % snad jen desetina opravdu něco někdy vylepší. A to je málo! Takže naše první rada ohledně tuningu zní: Dělejte něco, ve dvanáct se stmívá, dělejte něco, ve dvanáct bude klid … Ale dost bylo moralizování! Pojďme si popovídat, jak z toho všeho ven.

 

Jedna moje kamarádka z seriozního magazínu MF Dnes, že jo … (teda to sem nepatří, je to skrytá, až otevřená reklama, ale nějak se živit musíme, navíc dostaneme za to dobře zaplaceno, což je taky dobrej tuning pro nás, holt natáčení remaků pornofilmů ze sedmdesátých let už dneska nějak nevynáší, vo tom bychom vám mohli vykládat) … prostě tahle kamarádka říkala, že naštěstí nedávno se objevila na internetu neobvyklá možnost, jak si zpestřit svůj dosavadní nudný život, čili jak trošku vytuningovat sami sebe. Troufám si tuto možnost nazývat fenoménem. A fenomén říkám s plnou vážností! Je to trend, kterému podléhá čím dál víc lidí! Jako vybočení ze stereotypu si totiž někteří přepracovaní lidé dopřávají zvláštní luxus: alespoň na jeden den se stanou například traktoristou v JZD nebo vojákem, viď, Vočko? To je bomba, co? Takový zážitek určitě posílí vaše tělo i mysl. A z toho taky plyne naše druhá rada: Zkuste to také!

 

Doufáme, že tímto článkem jsme vytuningovali, čili vylepšili svoji pošramocenou pověst u některých našich čtenářů. A pokud ne, tak naše třetí rada zní: Kdo má ruce v kapce, ten si drbe tuning! 

 

Napsal vylepšený Dědek 

 

P.S.: Co takhle stát se na zbytek života chovancem blázince? To by mohla být taky docela sranda … Jde do toho někdo s námi?

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Ježismarjá ... já se bojím

(Bláznivá Markýza, 31. 3. 2008 23:55)

Neznabozi!

(Ježíš Kristus nový a lepší, 31. 3. 2008 20:03)

Zhynete v pekle!