Jdi na obsah Jdi na menu
 


Skandální odhalení - 1. díl: Obvinění

18. 12. 2007

Nedávno si Vočko a Dědek spolu vyšli (autem) na procházku a zatoulali se až k Archivu Státní bezpečnosti. Z legrace zkoušeli v databázi zadávat jména svých přátel a známých, aniž by se od toho něco slibovali. V případě jednoho nám velmi blízkého jména se nás najednou nečekaně vyvalil obří tlustospis StB. Vyděsili jsme se … 

 

A tak jsme odhalili šokující zjištění: Náš kamarád a kolega z blogu Vinárník byl estébák!!! Ano, ten Vinárník píšící nevinné články o agrometalu a blogíscích! Ano, ten Vinárník, který si rád dopřává laciné krabicové víno a pokuřuje tlusté nekvalitní doutníky!

 

Pro ty z vás, kdo neví, co to byla Státní bezpečnost:

StB (čti ESTÉBÉ) byla zájmová organizace sdružující lidi, kteří rádi navštěvovali kavárny a hospody a tam poslouchali řeči ostatních. Pak to, co tam slyšeli, napsali na papír, papír založili do šanonu a šanon zamknuli do skříně. Většinou měli hroznou radost, že ty šanony s papírem mají ve skříních. Občas si potom pozvali toho, jehož řeči napsali na papír, přečetli mu onen text a smáli se mu, jak ho napálili. Členové této organizace se nazývali estébáci. Tato organizace se rozpadla, protože členy postupně přestala jejich práce bavit.

 

Co teď? Byl to pro nás samozřejmě šok, ale nedalo se nic dělat, museli jsme se s tím nějak vyrovnat. A protože jsme karaktery, rozhodli jsme se, že si účty budeme vyřizovat veřejně, a nikoliv z očí do očí, a tak jsme všechno hodili na blog. Chápejte tedy tento článek jako jakési naše vyrovnání s minulostí. Nejvíc z toho byla špatná Blbá Božena a pořád opakovala: „Jak jsem mohla být tak blbá?!“

 

Je to sice smutné, ale bohužel náš (pořád ještě náš???) Vinárník není prvním agentem StB na české bloggerské scéně! Například tzv. Kapna (což je mj. zkratka, která znamená Komunistická Asociace Práskačských Naštvaných Amatérů), nechvalně proslulá svým negativním vztahem k Mengelisovi je infiltrována jedním agentem StB s krycím jménem Bůček! V roce 1987 udal Dědka, že čichal na koncertě Visacího zámku toluen.

 

Zde je několik výňatků z Vinárníkova spisu.


Ministerstvo vnitra ČSSR

Přísně tajné

Zrušen stupeň utajení

255848

Registrační číslo

Laufer 

(pozn. č.1)

Krycí jméno

Registrován dne ... 10.3.1985 ...

Ukončen dne ... 20.4. 1989 ...

Obnoven dne ------

Ukončen dne ------

Archivní číslo: 56578

 

Jméno, příjmení, titul, vědecká hodnost: RSDr. Stanislav Vinárník

Datum a místo narození: nečitelné, Nachodka, Vladivostovská gubernie (pozn. č.2)

Stav: ještě svobodný

Národnost: česká (dříve cikánská)

Státní příslušnost: ČSSR  

Bydliště: Luka pod Medníkem, Nádherná, krásná ulice 75

Třídní původ: nejasný (otec polský šlechtic, matka porodní bába)

Politická příslušnost: bez vyznání (člen Svazarmu)

Původní povolání: autolakýrník

Nynější pracovní funkce: vedoucí zaměstnanec krematoria (oddělení žehu)

Slib (pozn. č.3)

Plně se zavazuji, že budu pilně a svědomitě udávat své spolupracovníky a přátele. K tomu nechť mi dopomáhá Strana a peníze od Státní bezpečnosti. Vždy připraven udávat! Stejně mi nedokážou nic ...

podpis nečitelný (pozn. č.4) 

Vypracoval: mjr. P. Cibulka


Záznam ze schůzky č. 1

Dne 30.8.1987 byla uskutečněna schůzka s „Lauferem“ v kavárně „U tramvajáka“ v době od 13.00 do 14.00. Pramen na schůzce předal poznatky k osobě J. Dědka a Z. Vočka.

Dědek jako zástupce ředitele kulturního domu v H.L. odcizil několik erárních židlí sloužících při slavnosti vítání občánků, s čímž se chlubil v hospodě. 

Vočko si přivezl ze zájezdu do Jugoslávie několik západoněmeckých časopisů pornografického ražení, které rozdával za malý úplatek svým přátelům.  

Laufera lze hodnotit jako seriózního spolupracovníka, neboť poznatky, které do současné doby předal, byly vyhodnoceny jako pravdivé. Rovněž nebyl získán poznatek o jeho dekonspiraci.

Výlohy na schůzku činily 22,50 Kč. Pramen si objednal griotku a rum a slil je do jedné skleničky. Tomuto nápoji říkal „čert“. Pak si dal vaječný ligér a čočolovou polévku. 

 

Vypracoval: mjr. K. Přikryl

 

Záznam ze schůzky č. 2

Dne 30.11.1987 byla uskutečněna schůzka s „Lauferem“ v restauraci „U nádražáka“ v době od 15.00 do 16.00. Pramen na schůzce předal poznatky k osobě jakési Boženy B., která se údajně zúčastnila koncertu zakázaných tzv. undergroundových skupin. Zde měla milostný poměr s oběma výše jmenovanými objekty (Vočko a Dědek). Pramen její nabídku odmítl, byl prý naštěstí střízlivý. Podle jeho slov se mu Božena B. nelíbí, má údajně bradavici na vnitřní straně levého stehna, což pramen považuje za ďáblovo znaménko. Pramen je nevěřící.   

Výlohy na schůzku činily 36,20 Kč. Pramen si objednal griotku, rum a vanilkovou a slil je do jedné skleničky. Tomuto nápoji říkal „sračka“. Pak si dal šest piv a upadl pod stůl.

Vypracoval: mjr. K. Zakryl

Záznam ze schůzky č. 3

Dne 30.1.1988 byla uskutečněna schůzka s „Lauferem“ v restauraci „U prasátka“ v době od 17.00 do 18.00. Pramen na schůzce předal poznatky k osobě všech tří výše jmenovaných. Dědek a Vočko se prý nedávno velmi vulgárně vyjadřovali o příslušnících Státní bezpečnosti. Dědek uvedl, že se jich nebojí, maximálně by se prý bál, že „by od nich chytil lišaj“. Vočko řekl, že by s nimi nešel „pařit“ ani do té nejhorší putyky, maximálně by prý „s nimi spařil rektální chloupky“. 

Výlohy na schůzku činily 27,60 Kč. Pramen si objednal zelenou, fernet a vodku a slil je do jedné skleničky. Tomuto nápoji říkal „Vinárníkova slast“. Pak se rozplakal a svěřil se s tím, že se stydí za to, že neumí vyjmenovat všechny státy USA.

Vypracoval: mjr. K. Odkryl

 

Tak co na to řekneš, Vinárníku? Máš možnost se vyjádřit. Doufáme, že k tomu nebudeš mlčet jako celých dvacet let předtím! Čekáme na Tvou reakci.

 

Čtenáři, kteří jsou také zhnuseni Vinárníkovým mlčením, nechť se vyjádří v komentářích.

 

Tvoji zklamaní a překvapení Vočko, Dědek a Blbá Božena

 

Příště: 2 díl: Odpověď čili verdikt práskače1) Vinárníkův oblíbený zpěvák. Nejradši měl jeho písničku „Dopis Svobodné Evropě“.

2) Vinárník se narodil v Rusku, resp. v Sovětském svazu, protože jeho pěstoun tehdy působil jako zemědělský odborník na Dálném východě. Pokoušel se pěstovat broskve na Sibiři.

3) Tento slib si vymyslel sám Vinárník. Nelze mu upřít jistou dávku cynického humoru. 

4) Vinárník vždycky psal jako prase. 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Kacitě

(Dědek, 15. 4. 2008 10:45)

No, jak vidíš, tak asi to Kokino.78 napsal .. ale my jsme rádi, zvýšil nám sledovanost, a o tu nám jde především.

........

(Kacita, 10. 4. 2008 21:32)

To by Koki nikdy nenapsal!!!

For : "Kokino.78" tady... :D

(Kacita, 10. 4. 2008 21:31)

oooooo....Jaky kreten tady pise Za Kokina !!!

Mno ...

(Kokino.78, 15. 1. 2008 13:37)

Mno, nevym, co ye to estébé, ale nenávydím ciniky stejnje ... šurášci yedni debylní ...

Je mi z vás blbě ...

(Lucinka alias Mirek, 13. 1. 2008 20:50)

všichni cinykové sou kurvi estébácký, jeden jako druhej

No toto

(Manuela Ondrová, 13. 1. 2008 20:49)

To bych do Vinárníčka nikdy neřekla ... tomu prostě nevěřím ...

Buben!

(Alfréd Strejček, 13. 1. 2008 20:27)

Černoch na plantáži cukrové třtiny! Proč tolik krve teče do kubánské hlíny?! Buben!!! Buben!!! Je to lež!!!