Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kuriózní famílie - literární seriál - 2. díl

20. 10. 2007

Díl druhý: Eliška a její rod

Rodina Jiróšova je velmi početná a stále se rozšiřuje. Dnes čítá už sedm hlav. Hlavou rodiny ovšem není otec Josef, který je většinu času ve výkonu trestu odnětí svobody, ale paní Eliška, jež kdysi vyhrála v Tutovce a stala se milionářkou. Všechny její děti jsou ovšem absolventy zvláštní školy. Poslyšte tedy příběh této podivuhodné rodiny.

Paní Eliška. Podnikatelka, bývalá milionářka (a možná i milicionářka) a pábitelka. Má výrazný hrb na zádech. Po listopadové revoluci se rozhodla podnikat v textilu, ačkoliv stěží absolvovala základní školu. Otevřela si tedy Second hand, ale neviditelná ruka trhu asi pracovala proti ní, protože paní Eliška se po pár letech topila v dluzích. Naštěstí v nouzi nejvyšší přišla spása. V roce 1995 vyhrála 750 000 ve finále televizní soutěže Tutovka, kterou tehdy uváděl Přemek Podlaha. Kolo štěstí tenkrát dávalo. Paní Eliška se zapsala do dějin televize, neboť na Přemkovu otázku, co nejvíce z textilu lidé kupují, odpověděla: „Tepláky a ponožky!“ Díky výhře jednak splatila všechny dluhy a za zbytek peněz si koupila auto, dvoje ponožky, troje tepláky a šeredného psa, kterého její syn dodnes vodí na provázku. Paní Eliška v současné době provozuje vlastní blog http://eliska.ruzickovi.net/blog/blog.php, ale svoji skutečnou identitu se snaží krýt příjmením Růžičková. Na tomto blogu uveřejňuje kulinářské recepty, zážitky z cest a vůbec komentuje dění okolo sebe. Jejím životní mottem je následující (možná pro některé trošku nesrozumitelná a zmatená) věta: „Když muž nemá rozum, musí být žena vynalézavá. Když není žena vynalézavá, musí mít muž rozum.“ Bohužel v souvislosti s jejím manželem se nedá hovořit o rozumu, takže paní Eliška je hodně vynalézavá.

Pan Josef. Kriminální živel, který možná už ani neexistuje. Za minulého režimu strávil přibližně dvanáct let ve výkonu trestu odnětí svobody za krádeže, příživnictví, omezování osobní svobody, týrání svěřené osoby a pohlavní zneužívání. V přestávkách, když zrovna neseděl, zplodil se svojí ženou své tři děti. Jinak se o něm nic neví. Dle některých nepotvrzených informací má také hrb, ale na mozku.

Starší syn Jirka. Mohutný, ramenatý a hodný mladík, který se po absolvování zvláštní školy vyučil zahradníkem. Má rád zvířata, a tak často venčí psa, jenž jim zůstal z výhry v Tutovce. Bohužel nemá obojek, a tak ho Jirka vodí na dlouhém režném provaze. Jednou ho potkal Jakim a zeptal se ho: „Kam jdeš s tím prasetem?“ A než stačil Jirka odpovědět, Jakim řekl: „Ale já se ptám toho psa!“ Jirka má také hrb, ale menší než rodiče. Nemá rád, když se jeho pejskovi přezdívá „Štětka do hajzlu.“

Mladší syn Jonáš. Drobný a naivní chlapec. Dědkův spolužák Ráďa ho jednou poplival na hřišti a Jonáš se vůbec nebránil. Naopak si ještě založil ruce, jakože se ho to netýká a dělal, že plivajícího nevidí. Takže se nechal poplivat, pak to přestalo Ráďu bavit a odešel. Jonáš tam však ještě hodnou chvíli stál, sliny mu stékaly po hrudníku a on jen čuměl do blba.

Dcera Lenka. Dědkova spolužačka z mateřské školy. Ve školce dost zlobila, a tak často lehávala na chodbě, protože rušila ostatní děti při spánku. Dědkovi se jednou chlubila, že má otce ve vězení. Lenka měla talent, a tak nešla ani na základní školu, ale rovnou do zvláštní školy, kde její nejlepší kamarádkou byla jistá Kocórková, mimochodem taky blbá jak pučtok. Když měla Lenka poprvé rodit, to jí bylo asi patnáct, tak to oznámila své matce, a paní Eliška se podívala na hodinky řka: „Teď ti zrovna jede autobus do porodnice, tak běž rychle, a třeba to ještě stihneš.“ Lenka to bohužel stihla, a tak porodila zdravého a debilního syna, jenž je už třetí degenerací rodiny Jiróšů, jejím pokračovatelem a bohužel také šířitelem viru blbosti. Lenka jinak dost zapáchá, protože nepoužívá deodoranty ani jiné spreje proti smradu.    

Takřečený Honimír, manžel Lenky. Dement, který si rád v autobuse hraje s mobilem a všem předvádí, kolik tam má melodií. Odhadem může mít tak IQ 70 a to mu ještě dost fandíme. Taky dost zapáchá.   

Tak to byla rodina Jiróšova neboli milionářka Eliška a její rod. Ať šíří blbost i nadále!

Napsal Dědek

Příště: Hlavouni přicházejí z Bufetu

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

????co se stalo?

(Vinárník, 12. 11. 2007 12:00)

tolik zdvořilosti a ohleduplnosti...to na tomto blogu ještě nebylo...hold jsme asi vyměkli

Je to docela možné.

(E-liska.cz, 11. 11. 2007 21:55)

Občas se ráda mrknu, díky!

No jo ale ...

(Doktor, 11. 11. 2007 19:48)

... ale co řeknou Růžičkovi a jejich miminko?

Děkovačka na závěr

(Redakce, 11. 11. 2007 19:46)

I my Ti děkujeme, E-liško! Doufám, že budeš naše stránky navštěvovat i nadále!!! A také Ti přejeme mnoho sněhu, ledu a vůbec všemožných zimních radovánek! :-)

Překlep.....

(Eliška, 11. 11. 2007 17:00)

Ahoj pánové, děkuju za pobavení a dodržení slova. Přeju Vám pěkný zbytek roku a hodně sněhu :)

Poděkování, pobavení

(Majitelka domény e-lsika., 11. 11. 2007 16:59)

Sorry

(Vinárník, 11. 11. 2007 15:28)

Dědku, já sem chtěl být gentleman....vyměknul sem

Milostpani

(Feldkurát Katz, 11. 11. 2007 14:45)

vy máte ale hezkýho chlapečka, jak pak se jmenuje?

Ja ja

(Josef Schwejk, 10. 11. 2007 21:16)

Pana Dědka já znám, to je pěknej inteligent ... ale Vinárník má pravdu, disciplína, vy kucí cynický musí bejt!!! Jinak byste lezli jako vopice po stromech!

Zbabělost

(Dědek, 10. 11. 2007 21:04)

Vinárníku, ty zbabělče, pročs odstranil odkaz na e-liščiny stránky!? Chtěl jsem E-lišku ještě chvíli napínat! Měla by bejt ráda, že jsme jí zvýšili sledovanost!

chacha

(Vinárník, 10. 11. 2007 18:50)

tak Dědku, E-liska ti to pěkně nandala, to ti patří, inteligente:)

Majitelka domény

(Eliška, 10. 11. 2007 11:23)

Když si takový inteligent, tak se tomu říká statistika. Spousta lidí díky Tvému odkazu přišla ke mě. Kdyby jsi použil odkaz na neexistující stránku, věřím, že bych Ti nepsala. Alespoň kvůli mě si přestav sám, že máš stránku o sobě samém a někdo o Tobě napíše žvásty a šoupne link vedoucí přímo k Tobě.
Nadto, link jste nesmazali :))

Majitelce domény ...

(Redakce, 8. 11. 2007 8:25)

Vážená Eliško!
Tento článek se samozřejmě vůbec netýká Tebe, ani Tvé stránky. Doufáme, že jsi pochopila, že se jedná o nejapnou legraci, která vůbec nebyla namířena proti Tvé osobě. Je nám líto, že jsi to nepochopila, takže vzhledem k Tvé naprosté absenci humoru odkaz na Tvoji stránku smažeme! Jinak díky za informaci o autorovi citátu, až tak hloupí nejsme, Honzu Wericha známe! Apropo, jak jsi zjistila, že jsme dali odkaz na Tvou stránku?
S pozdravem
Hloupý autor článku pro humor nechápající Elišku :-)

Majitelka domény

(E-liska.cz, 7. 11. 2007 23:41)

Vážený autore výše uvedeného článku, absolutně nechápu, kde jsi vykopal ty hovadiny, co tu píšeš o mé stránce. Ale protože, jsi zřejmě taky hloupý, napíšu Ti, že citát z toho blogu je Jana Wericha. Zkus wikipedii :D
Prosím o smazání Tvého článku nebo editaci.
Eliška Schmiedová

Tak dost!

(Dědek, 25. 10. 2007 8:05)

Kdo tady pořád cenzuruje? Neserte mě ...

Kolalokovi

(Dědek, 23. 10. 2007 8:14)

To víš, profesionální bloggerská deformace ... ale to je dobrej nápad, čoveče ... že bychom se taky zařadili mezi kuriozity? ... díky za inspiraci!!!

Chlapci, chlapci,

(kolalok, 22. 10. 2007 21:47)

vy se nám měníte na příspěvek pro svůj vlastní blog.

Aha, to jsme nevěděli ...

(Dědek, 22. 10. 2007 8:01)

A proč nám to teda říkáš dvakrát? Já už nevím, Ach jo, ty seš asi úplně blbá!

...

(Ach jo, 21. 10. 2007 23:52)

úroveň blogerství dosahuje netušených hloubek!!'

...

(Ach jo, 21. 10. 2007 23:52)

úroveň blogerství dosahuje netušených hloubek!!'