Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kuriózní famílie - literární seriál - 5. díl

31. 12. 2007

Díl pátý: Cynikové – prostě jinak!

 

Všichni jsme kuriozity! Zvolala nedávno Blbá Božena alias Bláznivá Markéta a vrhla se do psaní tohoto článku. Její medailónek napsala (aby nedošlo ke střetu zájmů a aby si Božena moc nefandila) její externí sestřenice Berrrrushkkkaaaa. Posuďte sami, zda se to holkám povedlo.

 

Bláznivá Markéta. Šéfredaktorka blogu. Občas trochu nerozhodná, ale milá holka, která se snaží s každým vyjít. V mládí bývala strašně tlustá, takže se jí říkalo buď Tlustá Markéta nebo Blbá Tlustá Božena. Měla radši tu první přezdívku, byla kratší. Její třída ji kvůli tloušťce často šikanovala. Vrcholem „lásky“ k Boženě bylo maturitní tablo její třídy, jejíž ústřední heslo znělo: „Táhnem za jeden provaz!“ Celá třída táhla prakticky za jeden provaz … ovšem proti Boženě. Božena si potrpí na plesy a maškarní bály, na kterých se objevuje ve značně odvážných fialových šatech, na maškarní chodí nejčastěji za baletku. Božena má poslední dobou trochu smůlu. Nedávno si šla zabruslit a rozbila si při tom bradu a vymknula si dva prsty. Její bývalý manžel je samozvaný léčitel s neobvyklými praktikami, a tak dal brzy vše do pořádku. Inu, jak říká tento šarlatán: „Ženský je potřeba dat jednó za měsíc přes prdel, aby si nevyskakovala!“ (Pozn. Redakce: Tento postoj není v souladu s názory redakce). Markéta měla v devadesátém třetím milostný úlet s Dědkem, v devadesátém pátém s Vočkem a předevčírem i s Vinárníkem. Markéta ale jinak tvrdí, že není žádná coura.

 

Vočko. Zástupce šéfredaktorky pro dyzajn. Samozvaný machr a úchyl. Vystudoval dvouletý obor Ruční práce na Rodinné škole. Ve škole měl mnoho přezdívek, vesměs to byly vulgární výrazy označující pánský či dámský pohlavní úd. Rád cestuje, byl i v Plzni. Na zájezdu do italského Bibione se na místní diskotéce tak opil, že svým klínem narážel na okolo tancujících děvčat. Podle svědectví jedné dívky se při tanci v jeho rozkroku objevila boule. Když se pak znovu na tancujícího Vočka podívala, boule už zmizela a nahradila ji velká mokrá skvrna. Prase! Je hudebně nadaný, umí vykrkat státní hymnu (a to i druhou sloku!!!) a hrát na hřeben a vozembouch. I když chodí do posilovny (dívat se na ostatní) a jí celozrnné chlebíčky, není gay. V osmnácti chtěl zamachrovat před kamarády, a tak vstoupil v přestrojení do ženského kláštera, ale po dvou dnech ho vyhodili, protože vypil svěcenou vodu a ošklivě pozvracel sakristii. Vočkovo životní motto zní: „Co mě nezabije, to mě posliní.“ V civilu je pojišťovákem, nejraději pojišťuje stodoly a kravíny.

 

Vinárník. Řadový redaktor. Člověk s velkou fantazií, který ovšem občas není pochopen. Také je často mlčenlivý, a to hodně lidí štve, a proto už mnohokrát dostal přes hubu. Na tváři má jizvu, která působí značně drsně a Vinárník si na ní zakládá. Pravdou je, že ho v patnácti letech klofla kachna, když do ní strkal bidlem. V mládí míval přezdívku „Morák“, protože si rád hrával s krůtami a zejména s krocanem. Vinárník dokonce jednou jednoho moc hezkého krocana … zezadu … pojďme raději dál. Za minulého režimu zapálený svazarmovec. Umí vyřezávat různé věci ze dřeva, například různé druhy drůbeže. Nedávno jsme seděli u něj na zahradě a Vinárník se podíval na setmělou oblohu a řekl: „Teď bych se začal lochat, kdyby se támhle nahoře otevřela jiná dimenze!“ Když byl mladší, tak si dokonce si vymyslel vlastní teorie státního uspořádání, v němž chtěl sám zaujmout pozici jakéhosi osvíceného absolutního monarchy. Poslouchá agrometal a sní o dráze rockové pornohvězdy. Také neustále shání spoluhráče na založení skupiny „XIII. století Revival“. Zatím marně. Na protest proti globalizaci chodí v bundě s kapucí a drmolí nesmysly. 

 

Dědek. Dělník blogu. Jinak agresivní psychopat s andělskou tváří. Dívku, která se s ním rozešla, brutálně zmlátil. Počkal si na ni v temném lese a dal jí za vyučenou. Překvapivě dostal pouze dvouletou podmínku, protože podplatil porotu. Je to však hlavně sportovec každým coulem. Jednou byl postaven jako gólman do branky při fotbalovém utkání a jeho tým prohrál ve všech zápasech asi 25:0. Původním povoláním revizor MHD. Koktá a od dvanácti do šestnácti let nosil mohutný nazrzlý knír, a tak vždy vypadal o dvacet let starší. Když si ho oholil, najednou vypadal zase na dvanáct, což mu už zůstalo. Proto do práce chodí s aktovkou určenou pro děti do deseti let a v MHD jezdí na dětskou průkazku. Také je typický tím, že si potrpí na horký čaj v termosce, kterou používá už od roku 1986 a která je už trošku plesnivá. V širokém okolí je také známý jako osoba se značně prasáckými až pedofilními sklony. Nedávno se mu stala nepříjemná nehoda, a tak Dědek má teď dítě s patnáctiletou holkou a musí platit alimenty alias aloše. Kdo by na onu dívku chtěl adresu, nechť se ozve redakci. Pro svůj vzhled a nechutné choutky se mu často přezdívá „Německý prrrasák“. Jeho oblíbenou knížkou je „Školák Kája Mařík“. Rád z ní cituje.

 

Kdo jsou tedy vlastně Cynikové? Už máte jasno? Napište nám o tom do komentářů!

 

Vaše redakce

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Žádost

(Prasák z Třeboně, 15. 1. 2008 13:41)

Dobrý den, chtěl bych adresu na onu dívku, s níž má Dědek dítě. Rád se o ni a o její dítě "postarám". Děkuji za pochopení. Jaroslav M., Třeboň, 48 let

Vzkaz pro Ach jo

(Dědek, 14. 1. 2008 8:27)

Toho tvýho bobra jsem jednou (bohužel) viděl (naštěstí z dostatečné vzdálenosti) a stačilo mi to na celý život!!! Fujtajbl!

a co můj bobr?

(Ach jo, 13. 1. 2008 20:51)

A co já?

(Otto Čech, 13. 1. 2008 20:32)

Proč ste zapomjeli na mne a moje bobri?

Nic nového ...

(Tlustý nevraživý kritik, 4. 1. 2008 14:16)

Co jsem vám říkal? Jsou to fízli ...