Jdi na obsah Jdi na menu
 


Panoptikum kuriozit - literární seriál - 1. díl

24. 3. 2007

Díl první: Karel z Indie

 

Máme rádi opilce, avšak jen ty, kteří nejsou agresivní. Pokud je opilec agresivní, ztrácí pro nás kouzlo. Baví nás poslouchat jejich žvásty, zpovědi a rady do života, předstírat, že nás velmi zajímá to, co nám vykládají a ve skrytu se jim smát až vysmívat.

 

Je tomu dnes na den přesně (asi) rok, co jsme potkali jednoho kuriózního ožralu. Bylo to nad ránem v kavárně Amadeus, kde si jeden velmi mladý opilec přisedl k našemu stolu a začal s námi hovořit. Představil se jako Karel a tvrdil, že mu bude třiadvacet a že prý pracuje jako montér, „prostě maká rukama“. Jeho vyprávění bylo téměř neuvěřitelné, neboť vypadal asi na sedmnáct a vážil snad čtyřicet kilo. Neustále se nás vyptával, co studujeme. Když jsme mu asi potřetí prozradili, že já chtěl fušovat do politologie a Vinárník zase do environmentálních studií, pravil: „Tak, vy jako elektrikáři tomu budete rozumět, co vám teď řeknu!“ A rozhovořil se o nějakých přístrojích, které prý váží sto tun a on je montuje. Pak několik desítek minut vzdychal nad tím, jak lidé znečisťují životní prostředí a nakonec nám vyprávěl, jak byl na montáži v Indii. Prý tam bydlel v hotelu, kde ubytování stálo osmdesát dolarů, ale „Indi só jinak v pohodě“. Když jsme ho však podrobili křížovému výslechu, nevěděl, odkud do Indie letěl: „Já nevím, možná z Hamburgu nebo Frankfurtu, no, bylo to z Německa.“ Nebyl si ani jistý, kde vlastně montoval: „Jo, možná Dili, no, asi Dili, já nevím, vole, ale to je velký, to je velmoc Indie, vole, to je velký, to má aspoň padesát tisíc lidí!“ Během vyprávění do sebe lil vodky s džusem a také tvrdil, že prý normálně vypije deset, patnáct piv za večer. Nakonec se pochlubil, že vydělává dvacet až čtyřicet pět tisíc korun měsíčně. Vydrželi jsme v jeho společnosti více než hodinu, déle už to nebylo možné.

 

A jestli jsme mu věřili? Vinárník se domníval, že pravděpodobně se tento chlapec nedávno díval v televizi na nějaký cestopisný pořad a díky tomu získal takové znalosti o Indii. Tomu říkám pábení! 

 

Napsal Dědek

 

Příště: Diderotovi pivo dnes nějak nechutná

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Karel

(Mira, 25. 3. 2007 12:27)

Nedělé si z Karla prču, je to dříč jak sviňa a v Indii makal jak šróbek. A vy zasraní intelektuáli byste měli dělat něco pořádnýho!!!!!!!!!!