Jdi na obsah Jdi na menu
 


Panoptikum kuriozit - literární seriál - 4. díl

14. 4. 2007

Díl čtvrtý: Neohlížej se, za tebou je Vobs!

 

Máme rádi fanatické hráče počítačových her, ale musí být do svého koníčka opravdu zažraní, protože jinak s nimi není žádná legrace. Vobs byl chytrý kluk, ale stal se obětí své zhoubné vášně pro počítačové hry. 

Vobse jsme potkávali na střední škole. Byla to velmi šedá eminence své třídy. Každý jej poznal již z dálky, neboť měl neustále založené ruce a napravo nakloněnou hlavou. Asi byl pravičák. Vobsův hluboký hlas však ostře kontrastoval s jeho do čela načesanými blond vlasy, díky nimž vypadal jako malý chlapec. Když se k tobě přiblížil, dostal jsi strach, protože za tlustými skly jeho brýlí nebylo vidět, kam se dívá. Většinou stál někde v koutě, anebo za tvými zády a oslovil tě, zrovna když jsi to nečekal. Oslovená osoba se většinou lekla. Nejčastější Vobsova otázka byla: „Nazdar! Nechceš jet do Třebíče zahrát si Ejč of empajrs?“ Vobs byl totiž vášnivý hráč počítačových her a pokeru. Několikrát takto lákal Štěprda, ale ten této lákavé nabídce vždy odolal.

 

Vinárník se jednou stal svědkem trapasu, jehož hlavním hrdinou byl bohužel Vobs. Vobs totiž chodil ve škole zásadně v pantoflích (ano, v takových, které si nazouváte, když vylézáte ze sprchy, naštěstí nechodil v županu), takže každý viděl jeho ponožky. Jednou se mu tento zlozvyk šeredně vymstil. Stalo se to ve školní jídelně. Vobs si nesl tác s jídlem a na něm měl čočkovou polévku, buchtičky s krémem a sklenici s kakaem. Najednou, šikula jeden, zakopl, tác se svezl na zem, Vobs se svalil taky a vyválel se v pěknejch sračkách. Nejvíce špinavý měl ponožky, které všem ukazoval a něco krému a čočky ulpělo taky na jeho pantoflích.

 

Vobs si však ještě jednou zažil svých pět vteřin slávy. V jednom divadelním představení získal velmi důležitou roli – během hry nosil cedule s nápisy „Den“ a „Noc“. Přátelé z jeho třídy k němu byli někdy dost zlí, říkali mu Vobsu, což znělo jako Vovsu. Ale Vobs nebyl žádný oves, by to velmi chytrý člověk a bezesporu patřil mezi nejinteligentnější osoby své třídy. Bohužel občas působil jako úplný mimoň.

 

Přejeme Vobsovi, aby si našel důstojného soupeře a aby konečně pořádně zapařil „medžiky“ nebo Ejč of empajrs!

 

Napsali Dědek & Vinárník

Příště: Big měl šestnáct prdů z haše

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

HU!!!

(Camprdlikář, 15. 4. 2007 0:33)

Cha, Vy mrzáci, Vy lůzo, Vy spodino.. Šak já Vám ukážů kdo je pánem lesíka!!!

Ale hlavně ...

(Tramvaják, 14. 4. 2007 20:49)

Ale hlavně hodně gelu a posilování, přátelé!

4 Vinárník

(Štěprd, 14. 4. 2007 19:11)

To je pravda, některé čisté duše si větší dávku cynismu a toho Vašeho hulvátství ani nezaslouží. Ríspekt jak řek Nojd.

to Štěprd

(Vinárník, 14. 4. 2007 18:13)

V případě Vobse sme vlastně ani moc cyničtí nechtěli být, tento článek má spíš být elektronický pomníček této postavě.

Ach jo

(Štěprd, 14. 4. 2007 17:59)

Čokodirky, byli jste vůči Vobsovi dnes dosti málo cyničtí. Jenom pevně věřím, že malé množství vulgarismů a oplzlých výrazů dnes použitých bude vyváženo v článku následujícím a to nejen proto, že mě Big dodnes dluží 400,-. S kritikou směrem k Vaší redakci ohledně grafické úpravy Vašeho blogísku zcela zásadně a kategoricky nesouhlasím, osobně mohu říci, že si mi hnědá líbí. Pokud možno bych akorát eliminoval ty reklamy, či je umístil až na spodní část obrazovky, protože jinak jste strašně komerční.